-19%
Ürün Stokta Var

Scania VCi 3 Arıza Tespit Cihazı

Scania VCi 3 Arıza Tespit Cihazı, Yetkili servisin kullandığı Scania marka araçlarda Arıza Tespit yapabilmeniz için imal edilmiş bir Arıza Tespit Cihazıdır.

Scania VCi 3 Arıza Tespit Cihazı, Yetkili servisin kullandığı Scania marka araçlarda Arıza Tespit yapabilmeniz için imal edilmiş bir Arıza Tespit Cihazıdır. VCi 3 cihazı, geçmişten günümüze Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 normlarını destekler. Eski nesil VCi 1 ve VCi 2 cihazına nazaran daha performanslı çalışır aynı zamanda daha fazla sistemi destekler. Scania VCi 3, CAN ağına dayalı tüm Scania teşhis sistemlerini desteklemek üzere tasarlanmış son derece hızlı ancak çok kompakt bir teşhis aracıdır. Scania standartlarına göre üretilen VCi 3 Arıza Tespit Cihazı sağlam, güvenilir olarak tasarlanmış ve test edilmiştir. VCi 3 cihazı ile Kamyon, Otobüs, iş Makinası, Jeneratörler, Deniz Motorları, Saha Araçları gibi birçok motora müdahale edebilirsiniz. Destekleyen motorlarda Elektronik Motorların Özelliklerini ve Parametrelerini ayrıntılı olarak okur, Elektronik Kompanentlerinin Test Edilmesi ve Hatalarının Giderilmesine olanak sağlar. Adaptasyon, Kalibrasyon ve Motor Özelliklerini önerilerinize göre değiştirilmesini sağlar. EMS’ye Parametre ve Kalibrasyonlar indirmek için VCi 3’ün yüksek hızlı iletişim özelliklerinden yararlanabilir, SDP3 yazılımı ile en yeni çıkmış araçlar dahil parametre yükleyip kalibrasyon işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. VCi 3 Arıza Tespit Cihazı, Motora bağlandıktan sonra SOPS verisi üzerinde bulunan tüm bilgileri alarak size parametrelerde değişiklik yapma imkanı sunmaktadır. Üstyapı Arayüzü Yapılandırma Aracı(BICT) ve Üstyapı Arayüzü Yapılandırması(BIC) işlevi için bir yazılım aracıdır. Aracın elektrik sisteminde bulunan işlevleri kullanarak üstyapı ve üstyapı bağlantısını kolaylaştırır. Logic diagramları üzerinde çalışma yapmanıza olanak sağlar. E2011 tipi motorlarda S6 veya S8 kontrol üniteli endüstriyel ve deniz motorlarında, motor üzerinde 4 Pinli teşhis soketi bulunur. Scania 4 Pin – Obd2 Dönüştürücü Kablo Soketi satın almak için tıklayınız. Yazılım dili Türkçedir. Tüm Windows 10 64 Bit Pro sürüm ile uyumludur. Kurulan yazılımlar opsiyoneldir. İlandaki fiyat sadece donanım içindir.

Scania VCi 3 Tarafından Desteklenen Sistemler;
*APS   —   *ATA   —   *WTA   —   *CTS ve AUS   —   *BCS
*BWS   —   *EBS   —   *EEC   —   *EMS   —   *COO   —   *ICL
*LAS ve BBS   —   *TCO   —   *OPC ve RET   —   *RTI
*SMS   —   *TPM   —   *LDW

ECU Verilerinin Desteklenen Modifikasyonu;
*
EMS – Motor Yönetim Sistemi
*GMS – Şanzıman Yönetim Sistemi
*RET – Geciktirme Sistemi
*AWD – Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi
*CLS – Debriyaj Kontrolü
*EEC – Egzoz Emisyon Kontrolü
*COO (COO7) – Koordinatör
*BWS (BCI1) – Karoser Sistemi.

Önemli Not – Scania VCi 3 Arıza Tespit Cihazı, 2004’ten önce üretilmiş Scania araçlarında çalışmaz. Bunun için Scania VCi 1 ve Scania VCi 2 Arıza Tespit Cihazı gerekir.

Kurulabilen Opsiyonel Yazılımlar;
*Scania SDP3 – Kapsamlı Araç Diagnostiği yapmanıza olanak sağlayan ana yazılımdır. SDP3 uygulaması, hata kodu okuma, yardımlı sorun giderme, parametre ayarları ve daha fazlasını içerir.
*Scania Multi – Onarım ve Bakım için yedek parça ve elektronik kılavuzların seçimi için bir katalog içerir. Multi RMI uygulaması, Scania 3 serisi kamyonlar ve en son modele kadar 3 serisi otobüsler için Parça Kataloğu ve Atölye Kılavuzu, E2011, P96 Motorları ve Çalışma süreleri gibi bilgileri içerir. Belirli bir aracın şasi numarasının girilmesiyle sistem, söz konusu araçla ilgili bilgileri sunacaktır. Belirli bir şasi numarası girmeden de genel bilgi aramak mümkündür. Ancak bu durumda sistem, bilgilerin hangi özel araç/araçlar için geçerli olduğunu belirtmek için tam destek sunmayacaktır.
*Scania XCOM  – Hata Kodları, Parametreler, İstatistik verileri vb. ECU verilerini okumak, kaydetmek ve değiştirmek için kullanılan bir yazılımdır.
*Scania SOPS XML Editor – SOPS dosyalarını şifreler/şifresini çözer. Tüm kamyon veya otobüs bloklarının parametreleri ve özelliklerine ilişkin verileri içeren bir yazılımdır.
*Scania BNS II Service Tool (BST) – Scania Omni City / Link veya Şehir Genelindeki otobüslerde kullanılan, Çoğullanmış Gövde Elektrik Sistemi BNS II’yi teşhis etmek, sorun gidermek ve yeniden programlamak için kullanılan bir yazılımdır. BST uygulaması SDP3’e benzer ve arıza kodu okuma, giriş ve çıkış sinyali okuma, parametre ayarları ve daha fazlasını içerir.

Yazılımların tamamını dilerseniz Full Paket halinde de kurdurabilirsiniz. Full pakette yazılım sizlere daha uygun fiyata gelecektir. Satın almak için tıklayınız.

Cihazın Genel Özellikleri;
*
Araç Yapılandırmasını Okumak,
*Tüm Sistem Parçalarını Aktifleştirme ve Adaptasyon Yapma,
*Modüllerden Hata Kodlarını Okuma ve Silme,
*Canlı Verileri Görüntüleme,
*Scania Motorlu tüm Euro 4,5,6 Araçları Destekler,
*Parametre ve Kalibrasyon Yükleme,
*Derinlemesine Diagnostik Yapma,
*Tesisat Şemalarını ve Parça Yerlerini Görüntüleme,
*Hata Kodları ve Sebebini Açıklama,
*Motor Dyno Testleri,
*Sürüş Bilgi ve Kayıt Sistemi,
*Yakıt Tüketim Testi,
*Geliştirilmiş ECM Güvenliği ve Beyin Programlama,
*Motor Diagnostik Testleri – Silindir Sıkıştırma, Kapatma, Turbo Testi,
*Çevresel Test Gereksinimlerini Karşılama,
vb. daha bir çok modülde işlem yapabilirsiniz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Hoşunuza gidebilir…